Start / Blog / Wrocław to miasto randek

Wrocław to miasto randek

2014-07-15, 5

Wrocław to miasto randek

Gdzie na randkę we Wrocławiu? Najlepiej całować się przy dźwiękach multimedialnej fontanny, do spacerów za rękę nadaje się Ostrów Tumski, a intymne chwile warto przeżyć w ogrodzie botanicznym.

Pręgierz – dla spragnionych tłumu

Dla osób, które nigdy we Wrocławiu nie były, pomysł umówienia się z ukochaną pod pręgierzem mógłby wydawać się nieco perwersyjny. Nic bardziej mylnego. To jedno z bardziej charakterystycznych miejsc w centrum miasta, a ściślej – na Rynku. Z pręgierzem wiążą się oczywiście mrożące krew w żyłach średniowieczne historie. Mężczyzna, który chce właśnie od niego rozpocząć spotkanie z ukochaną może trochę poczytać o tym miejscu i zaimponować potem podczas randki swej wybrance opowiadając jak traktowano tutaj czarownice czy niewierne żony. Pręgierz ma jedną wadę. Dookoła niego zawsze jest tłum ludzi i rozpoznanie się przyszłych kochanków może być nieco trudne. Wymieńcie się przed spotkaniem numerami telefonów – to ułatwi odnalezienie się.

 

Pomnik Fredry – miejsce dla bibliofili

Ten pomnik jest drugim i chyba najdogodniejszym miejscem do spotkania się na randce. Mniej tu turystów (bo dla niemieckich czy japońskich wycieczek pan z piórkiem to niestety mało znany wierszokleta). Spod Fredry można ruszyć, albo na spacer, albo do najbliższej restauracji na Rynku. Wybór ogromny i na kieszeń każdego amanta. Ostatecznie zostają do wyboru kawiarnie i herbaciarnie, gdzie już za 10 zł można zaimponować nowopoznanej niewieście rosyjską herbatą z samowara z różaną konfiturą czy sojowym latte (jeśli wybranka będzie bezsensownie upierała się przy trzymaniu restrykcyjnej diety).

 

Plac Solny – punkt wyjścia do oświadczyn

Prawie każdy, kto był we Wrocławiu wie, że w tym mieście kwiaty całodobowo można kupić u kwiaciarek na Solnym. Jeśli mężczyzna chciałby zabrać kobietę na randkę, to zakup choćby bukiecika fiołków należy traktować jako niezbędny. Jeśli umawiamy się pod małą Iglicą to warto kwiatków od razu nie kupować. Może lepiej zaraz po poznaniu się zaskoczyć potencjalną ukochaną i pozwolić jej wybrać bukiet dla siebie. Kobieta będzie mile zaskoczona, a amant zyska już na starcie. Nie należy się obawiać, że kobieta wybierze bukiet zbyt drogi. Na pewno nie będzie chciała już na początku uchodzić za rozrzutną. Słonecznik z rafią, kilka tulipanów czy skromne różyczki – to dobre rozwiązanie. Lepiej kwiatowych zakupów unikać na zakończenie randki. Jeśli pan nie spodobał się pani lub skłamał co do swego opisu na profilu (przystojny, zadbany, szlachetny z nutą dekadencji) to może go ten zakup kosztować niemało. Wprawdzie pani odbije sobie niedostatki amanta drogim bukietem, ale niesmak i rozczarowanie pozostaną.

 

Ostrów Tumski – standard z miłosną gwarancją

Jeśli nasza randka zmierza na Ostrów Tumski to możemy być pewni, że miejsce dostarczy nam niezapomnianych wrażeń. Tajemniczość okolicy szczególnie podkreśli zachód słońca oglądany z pobliskiego bulwaru. Dobrym pomysłem jest zdobycie też wiedzy o zabytkach Ostrowa – katedrze, kościółku św. Idziego, czy św. Marcina. Jeśli randka odbywa się w cieplejsze dni, ukochaną można zabrać do Ogrodu Botanicznego. Niska cena biletu dla dwojga i wspaniałe widoki egzotycznego kwiecia na pewno powalą ukochaną na kolana. Jeśli dotąd nie trzymaliście się jeszcze za ręce to magia średniowiecznych budynków, duch historii i klimatyczne uliczki sprawią, że pierwsze pocałunki odbędą się w niezapomnianym dla obojga anturażu.

 

Podwale - Fosa - Wzgórze Partyzantów

Oszczędzając na herbacie można na pierwszą randkę wybrać się na spacer wzdłuż fosy miejskiej. Wprawdzie natrafimy na pewne komplikacje wynikające z prowadzonych budów czy remontów, ale widoki będą niezapomniane. Warto zacząć od ulicy św. Mikołaja i posuwać się wzdłuż promenadą w stronę ulicy Świdnickiej. Dalej park miejski i Wzgórze Partyzantów, z którego widok na Wrocław może się okazać niezapomniany. Spacer kończymy w okolicach Galerii Dominikańskiej.

 

Na słodkiego misia, czyli wyprawa do zoo

Wrocławski ogród zoologiczny jest czynny przez cały rok. Szczególnie jest to dobre miejsce do randkowania w okresie zimowym. W lecie tłumy rodzin z dziećmi mogą być pewnym dyskomfortem dla pary patrzącej sobie w oczy. Kiedy nadchodzą chłody można spacerować po zoo i uczestniczyć w karmieniu kotików, szaleństwach lemurów czy podziwiać spokój i opanowanie leniwca zwisającego z liany. Ogrzejecie się nawzajem w motylarni, u krokodyli czy w budynku Madagaskaru. Wprawdzie przyda się na taką wyprawę gorąca herbata w termosie, ale czego się nie robi dla miłości.

 

Z kagankiem oświaty w tle

Spacer dla zakochanych z naukowym zacięciem warto zacząć od ulicy Księcia Witolda. Po zmroku na pewno wrażenie będzie robił most i sam gmach główny Uniwersytetu podziwiany z ulicy Grodzkiej. Wspaniałe iluminacje Wieży Matematycznej można podziwiać obejmując partnerkę w talii. Dalej idąc za światłem bijącym od Zakładu im. Ossolińskich spocząć w barokowym ogrodzie. Tu intymnym scenom będzie się co najwyżej przyglądał samotny pomnik Angelusa. Randkę kończymy w knajpkach z marynistycznym klimatem przy ulicy Księcia Witolda.

 

Miejsca ciekawe, choć egzotyczne

  • Kościoły św. Elżbiety bądź Marii Magdaleny – dla pasjonatów wspinaczki (do pokonania spora liczba schodów).
  • Synagoga – ze względu na niezapomnianą historię, niebanalne koncerty i gwarny plac przed budynkiem, gdzie można zjeść czulent, gęsi pipek i inne smakołyki.
  • Ogród japoński – dla amatorów romantycznych zdjęć i żarłocznych karpi koi jedzących prosto z ręki.
  • Parki – we Wrocławiu każdy ma swój urok i jest niepowtarzalny.
  • Wybrzeże Wyspiańskiego – dobre miejsce do spacerów. Można zakończyć przejażdżką kolejką Polinką lub dotrzeć do Hali Stulecia.
  • Pergola i fontanna multimedialna – spacery po zmroku zalecane tylko dla par, które już się znają i nie boją po zmroku trzymać się za ręce. Objęcia z ukochaną w rytmie melodii z Carmen mogą być niezapomniane. Szumy, pluski, chlupoty i kolorowe lampki na pokazie tworzące romantyczny klimat gratis.
  • Leśnica – tutaj każda uliczka ma klimat. Do tego piękny zamek i często organizowane imprezy, jarmarki czy koncerty to wielki atut tej dzielnicy.

Przeczytaj również:

Seks po długiej przerwie - jak pokonać lęk

Seks po długiej przerwie

Strach przed seksem po długiej pauzie jest normalny. Sprawdź, jak go pokonać.

Czytaj dalej

„Faceci z sieci”

„Faceci z sieci”

Dowcipna opowieść o miłości oraz dokładny przepis na znalezienie przez Internet ukochanego, według jasno sprecyzowanych kryteriów.

Czytaj dalej

Forum - komentarze i opinie:

Autor: wrocławianka, Data wysłania: 2014-02-19,

Spotkanie pod pręgierzem to klasyka. Sama tak zaczynałam z mężem. Zwykle jednak spacerowaliśmy po parku południowym a potem herbatka w Agawie. Nadal tam spacerujemy, ale teraz z dziećmi na plac zabaw.

Autor: atka, Data wysłania: 2014-02-25,

Razem zawsze raźniej.
ja polecam wam spacer przez Jerzmanów albo Pracze. Piękne okolice.

Autor: mika, Data wysłania: 2014-04-23,

Graciarnia :) na kazimierza wielkiego 39 to idelane miejsce na randke :)
romatyczne :) z pyszna czekolada :) wygodne fotele i kanapy :)
swietny klimat :)

Autor: Martyna, Data wysłania: 2015-01-23,

Idealnym miejscem na spotkania we dwoje jest spokojna, luksusowa restauracja Food Art Gallery na Ks. Witolda (z widokiem na gmach UWr i na Odrę). Bardzo ekskluzywne miejsce, już sam wystrój wnętrza wprowadza wyjątkową atmosferę i bardzo pozytywnie nastraja. Jest to nie tylko restauracja, ale również galeria sztuki. Potrawy są dość wyrafinowane, niezwykle smaczne i podane w atrakcyjny sposób! Ceny dość przystępne jak na tak wysokiej klasy miejsce. Z pewnością można polecić ten lokal nie tylko na randkę, ale także inne bardzo ważne spotkania (spotkania rodzinne, rocznice, spotkania biznesowe, itp.)

Autor: Ewela, Data wysłania: 2015-02-26,

Byłam w Food Arcie z narzeczonym 14 lutego:))) nigdy wcześniej nie byliśmy w tak eleganckiej restauracji, kelnerzy zadbali o każdy szczegół, potrawy niebiańskie! Byliśmy oczarowani:))

Skomentuj:

CAPTCHA Image
Trudno odczytać? Przeładuj obrazek!

Pola oznaczone * są obowiązkowe. Dodając komentarz zgadzasz się na Regulamin.
Faceci z sieci