Start / „Faceci z sieci”

„Faceci z sieci”

„Faceci z sieci” to dowcipna opowieść o miłości, ale także bardzo dokładny przepis na znalezienie przez Internet ukochanego, według jasno sprecyzowanych kryteriów. Barwna, napisana ze swadą historia o porywach serca we współczesnych realiach.

Faceci z sieci
Książka do kupienia w większości księgarń (w tym Empik, Matras) oraz online.

Ile razy można wysłuchiwać narzekań, że faceci są jak telefon - albo zajęty, albo pomyłka. Ile razy można kląć, że prawdziwych mężczyzn już nie ma? Dość! Należy wziąć sprawy w swoje ręce. Tylko jak i gdzie dobrych facetów szukać? Ano w Internecie. Najlepiej. No i najzabawniej. Do wyboru, do koloru – maminsynki, psychopaci, są też seksinstruktorzy i macho. Są tam też mężczyźni idealni! Trzeba mieć tylko serce i cierpliwość. 

Podobno trzeba przerzucić dwie tony błota, żeby znaleźć grudkę złota. Podobno tak samo jest z idealnymi mężczyznami. Gdzieś istnieją. Mało kto ich widział, ale oni naprawdę żyją i mają swoje gniazdo w… Internecie.

„Faceci z sieci” opowiada o losach 30-letniej Karoliny o internetowym nicku Szarlotka, która postanawia rzucić wyzwanie losowi i… zakochać się w odpowiednim mężczyźnie. Nie pijaku, nie łajdaku, ani brzydalu, ani fajtłapie. W kimś nieidealnym, ale odpowiednim. Najpierw analizuje swoich dotychczasowych partnerów i na podstawie wysnutych wniosków tworzy wizję męża prawie idealnego. Do zadania podchodzi metodycznie, jak do najprawdziwszego biznes planu – w końcu chodzi o jej przyszłość! Krok po kroku opracowuje misterny plan znalezienia faceta.

W dzisiejszych czasach prawdziwą miłość można najskuteczniej znaleźć w jednym miejscu – w Internecie. I właśnie tam Szarlotka postanawia intensywnie szukać. Po przemyśleniu wszystkich za i przeciw, niebezpieczeństw i potencjalnych możliwości, zdobywa się na odwagę i zakłada profil na portalu randkowym.

Chłodno, z dystansem, ale też z poczuciem humoru bohaterka opisuje, jak nie spaprać sobie życia z kolejnymi napotkanymi charakterystycznymi męskimi typami i nie związać się z życiowym nieudacznikiem.

Czy mężczyzna prawie idealny istnieje? Czy Szarlotka go odnajdzie? Czy można szukać faceta za pomocą rozumu i jasno sprecyzowanych kryteriów?

Czy w ogóle mamy szansę na znalezienie miłości z góry zidentyfikowanej i wyprofilowanej? Skoro jesteśmy społeczeństwem konsumpcyjnym i przyzwyczajonym do zaspokajania swoich zachcianek, to czy jesteśmy także w stanie sięgnąć, tak po prostu - po miłość i szczęśliwy związek. Jest na to kilka sprawdzonych sposobów. Szarlotka je na własnej skórze poznała i opisała.

„Faceci z sieci” to opowieść o miłości osadzonej w płynnych realiach Internetu i twardej rzeczywistości. To swoisty parapodręcznik dla tych, którzy wierzą w miłość i dla tych, którzy chcą ją znaleźć. Dla tych, którzy próbowali uczuciowego szczęścia przez Internet lub nigdy tam nie byli. To intymny zapis tego, jak skutecznie - krok po kroku - wybrać sobie miłość szczęśliwą. Nie jakąś przypadkową, nie tragiczną – tylko właśnie jak najbardziej szczęśliwą. A do tego przy użyciu rozumu, wiedzy, logiki i silnej woli.

Książka w swym założeniu ma być nie tylko lekturą łatwą i przyjemną. Ma także pełnić rolę przewodnika dla osób, które szukają miłości i chcą ją znaleźć. To podręcznik po świecie Internetu i wirtualnych portali randkowych. Posiada także rozdział związany z bezpieczeństwem w sieci i ujawnianiem swoich danych osobowych czy prywatnych zdjęć. Omówione są też szczegółowo niebezpieczeństwa jakie wynikają z flirtowania w Internecie czy spotkania określonych niebezpiecznych męskich typów.

Spot reklamowy „Faceci z sieci”

 

Opinie i recenzje Czytelników

„Na początku nie wierzyłam, że mogłabym spotkać przez internet kogoś interesującego. Po lekturze „Facetów z sieci” mam pewność, że jednak warto szukać”.

Róża, www.czarnaowca.pl

„Tej książki nie można zaliczyć do sterty zwykłych poradników z szufladki "jak znaleźć męża". Autorka podejmuje udaną próbę udowodnienia, że w dzisiejszych czasach poszukiwanie miłości w sieci nie jest tylko domeną desperatów”.

Katarzyna I., www.empik.com

„Co lepsze kawałki czytałam mężowi i też się śmiał. Jestem jak najbardziej na tak. Fajna książka o miłości. Taka polska wersja Bridget Jones. Też śmieszne. I też o miłości. Fajne po prostu czytadło”.

szara eminencja, www.ksiazki.wp.pl

„Dobra książka o miłości dla kobiet. Wczoraj skończyłam czytać "Faceci z sieci" i... szkoda, że tak szybko się skończyli. Takich książek mogłabym czytać i czytać. Szkoda, że tak rzadko się pojawiają”.

Lisa, www.empik.com

„Książkę polecam gdyż nie jest nudna, ani banalna. To dość ciekawe spojrzenie na poszukiwanie miłości w sieci. Z tym tematem nie spotkałam się do tej pory w literaturze, a ten sposób ukazania zagadnienia bardzo mi odpowiada”.

Kasia Roszczeno, zksiazkawdloni.blogspot.com

„Myślałam, że jeśli chodzi o książki to nic mnie już nie zaskoczy. A jednak! Faceci z sieci to debiut Katarzyny Gubały. Mimo to książkę czyta się naprawdę jednym tchem”.

Elenka, www.merlin.pl

„Książka jest lekką lekturą, dobrą na jesienny wieczór albo dłużącą się podróż. Wciąga, bo historie w niej dzieją się wartko, często są dość zaskakujące”.

Marta Bigda, Gazeta Wrocławska

„Faceci z sieci, czyli w poszukiwaniu miłości” nie są jednak błahą opowiastką o zdesperowanej starej pannie. Wręcz przeciwnie, świadoma swoich potrzeb i pewna siebie kobieta po prostu próbuje ułożyć sobie życie prywatne, zamiast biernie czekać na cud”.

Katarzyna Stec, katarzynastec.wordpress.com

„Dziękuję za to czytadło i romansidło, bo to najlepsza książka jaką ostatnio czytałam. I wcale nie jest tylko o miłości tylko o życiu po prostu i kobietach”.

Sylva, www.weltbild.pl

„Moje drogie panie, jeśli szukacie odprężającej i humorystycznej powieści z nutą romantyzmu polecam Wam książkę pani Gubały”.

Sol, www.gandalf.com
Faceci z sieci